Velkohubá tvorba

Knížky jsou pěkné krabičky, ve kterých můžou písmena pít a do rána se nerozpadnou z místa. Nabízím tady v PDF pár sbírek svojí tvorby, seřazených od nejnovější k nejstarší (od těch, jejichž autor se nejvíce podobá mně, až po ty hodně vzdálené).


  • Wilgefortis

: kniha o metamorfóze. Je to sbírka textových koláží vytržených z hrobu neznámého vojína-knihy, který padl, aby si umprumáci nacvičili, jak se dělá obálka. Z chladných a rozkládajících se hromádek znetvořených řádků povstávají zástupy s pomateností a rozpačitostí v očích. Ještě větší divadlo ale rozehrávají kolážovité obrázky, na nichž alchymicky pracovala tatáž krásná dívka jako v Opletačkách níže.

Děje se plodná změna, a to i za cenu přiměřené nekrofilie.

PDF: Wilgefortis

  • Opletačky: Náš pán svlečený z kůže

jak uzrály plody mojí práce od léta 2012 do léta 2013. Nejsou to orosené bílé kvítky, nejsou to zralé růžolící meruňky. Už proto, jak dlouho jsem je nechal odležet, nasadily na domácí pálenku ze sklepa. Rozlévaná do panáčků krátkých básní, protože záminka básně, jak jsem zjistil, mi poskytuje jednak volnější ruku, jednak může obsáhnout příběhy stejně dobře jako formální próza. K tomu sem tam zastrkaná paraplíčka, drobné zázraky, co jsem zaslechl po cestě.

A co víc, jedna krásná dívka mi ve své velkorysosti poskytla i boží ilustrace. Vše obsaženo!

PDF: Opletačky

  • Dopisní sezóna

aneb sbírka o jedné části a žádném názvu. Jak doufám, zaznamenává postup, kterak se dále učím psát a chodit. Chronologicky navazuje na Ruce chodce Cé a postihuje období do května nebo června 2012. Vlastně nevím. Vznikla totiž ve své kůži více méně sama, aniž by se se mnou mnoho radila. Básně, povídky a zápisky se spíše zhmotnily ve stranách, které jsem já až finálně svázal, zatímco ony netrpělivě čekaly a tvářily se jako cestující v autobuse, když řidiči zhasl motor.

Ptejte se jí. Mám ji taky rád. Patří jí místo v dopisní obálce.

PDF: Dopisní sezóna

  • Ruce chodce Cé

je sbírka básní a krátkých povídek sestavená 30. září 2011. Mám ji rád. Koupil jsem si na ni chlupatý papír. Obsahuje ty lepší texty od začátku mého rozumnějšího literárního osnování. Snaží se tvářit poměrně uceleně a je lehce, náznakově konceptuální!

[Poznámka 2015-09-20: Názory a postoje v knize uvedené nemusejí vyjadřovat stanovisko redakceautora ve formě, kterou od té doby nabral.]

PDF: Ruce chodce Cé

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s